Google

 

 
Przeszukaj Internet NaszaKoscierzyna.pl

Forum Dyskusyjne NaszaKoscierzyna.pl

 

  Finanse > Kredyty

Procedura pożyczki online krok po kroku - jak wygląda

Współcześnie coraz więcej transakcji odbywa się w przestrzeni wirtualnej i dotyczy to również pożyczek. Zaciąganie ich przez Internet jest naprawdę łatwe, bezpieczne i – co najważniejsze – korzystne. Sprawdź, jak krok po kroku pożyczyć pieniądze w Sieci.

1. Wybór pożyczki

Rynek pożyczek jest przeogromny. Setki firm oferują Polakom tysiące różnego rodzaju pożyczek, co bynajmniej nie ułatwia wyboru. Niejednemu klientowi trudno odnaleźć się w tym gąszczu i zdecydować, w której firmie się zadłużyć. Czy rozwiązaniem jest wizyta w kilku placówkach firm pożyczkowych i analiza dostępnych w nich ofert? Po części tak, ale nie daje to pełnego przeglądu rynku, a do tego wymaga poświęcenia czasu i energii na chodzenie po biurach instytucji finansowych. Na szczęście Internet rozwiązuje ten problem, gwarantując wygodny i szybki dostęp do setek najróżniejszych pożyczek.

Niezależnie od tego, czy interesują Cię niewielkie chwilówki online na bezpiecznechwilowki.pl, czy opiewające na większe kwoty pożyczki ratalne, w Internecie znajdziesz i porównasz je z łatwością. Korzystając z kalkulatorów i porównywarek online, w kilka chwil zestawisz ze sobą wiele ofert i zyskasz pewność, że wybierasz najlepszą. Gdy już wiesz, gdzie i na jakich warunkach chcesz się zapożyczyć, pora na przejście do następnego kroku.

2. Złożenie wniosku

Po wyborze oferty należy złożyć wniosek do danej firmy. Ten etap wiąże się z wizytą na stronie internetowej wybranej marki i uzupełnieniem umieszczonego na niej formularza. Zadaniem wnioskodawcy jest podanie informacji na swój temat, które pozwalają na weryfikację tożsamości. Chodzi o dane osobowe, adres zamieszkania, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego oraz dane kontaktowe.

3. Weryfikacja

Podanie danych we wniosku to nie wszystko – po ich przetworzeniu firma pożyczkowa jeszcze dodatkowo weryfikuje wnioskodawcę. W jaki sposób? Z reguły poprzez wymóg wykonania przelewu na 1 gr na wskazane konto – jeśli dane jego właściciela zgadzają się z danymi wnioskodawcy, weryfikację uznaje się za udaną. Niekiedy może ona obejmować także rozmowę telefoniczną z pracownikiem firmy pożyczkowej. Po ukończeniu tego etapu pożyczka od ręki według porównywarki bezpiecznechwilowki.pl jest już o krok od realizacji.

4. Przeczytanie i akceptacja umowy

Zanim zaczniesz wydawać pożyczone pieniądze, dwa razy dokładnie zapoznaj się z umową, w oparciu o którą będzie odbywała się spłata. To ona zawiera wszelkie regulacje, obowiązki i prawa pożyczkobiorcy, dlatego przeczytaj ją od deski do deski.